You are here
praca 

Własna działalność krok po kroku

Rejestracja własnej działalności gospodarczej wydawać się może bardo skomplikowana.

Tak naprawdę tylko niektóre jej formy wymagają większej ilości formalności i bardziej skomplikowanych działań. Większość z nich jest nie tylko łatwa, ale także bardzo szybka w rejestracji. Nie jest to więc takie straszne, jak może się wydawać, a do tego warto wiedzieć jakie kroki podjąć, aby zakładanie działalności było nie tylko łatwe, ale również przyjemne.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim najważniejsze jest określenie celu danej działalności. Do celu można potem w łatwy sposób dopasować tym działalności i ewentualnej spółki. Nigdy odwrotnie. Dlaczego? Dlatego, że możemy założyć jednoosobową działalność gospodarczą, ponieważ tak jest najłatwiej, i dopiero potem zorientować się, że nie dostaniemy określonej dotacji, ponieważ przyznawana jest ona tylko spółkom z o.o. W takiej sytuacji, nie mamy w zasadzie już wyjścia, ponieważ ne możemy ot tak działalności zamknąć i nie możemy ot tak jej przemianować.

Jeśli chcemy założyć spółkę, należy pamiętać o tym, że do spółki konieczny jest partner. Rejestracja spółki jest dość czasochłonnym procesem i łatwo pogubić się w dokumentach, dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonej firmy, które pomoże nam w przejściu przez cały skomplikowany proces.

Rejestracja spółki krok po kroku

Od niedawna rejestrację spółki można dokonać przez internet. Jest to szybkie i bardo wygodne. Najważniejsze to mieć ze sobą wszelkie niezbędne dokumenty. Jest to rozwiązanie o tyle dobre, że nie ma konieczności udawania się do notariusza i dzięki temu oszczędzamy 250 zł za wizytę notarialną. W systemie internetowym należy określić rodzaj, typ i nazwę spółki a następnie wszystko zapisać. Podpis pod wnioskiem można dokonać a pomocą profilu zaufanego. Dokumenty lądują w odpowiednich organach prawnych i czekają na opłatę, którą również można dokonać przez internet. Następnie dokumenty znajdują się w sądzie i tam zostaje im nadany numer KRS.

Wszystko to, wraz z nadaniem numeru trwać może nawet do kilku tygodni. Wszystko zależy od tego jak wiele wniosków wpłynie w danym terminie i jakie będzie obłożenie. Niestety nie da się tego procesu przyspieszyć, chyba że zdecydujemy się na kupno gotowej spółki, która już została zarejestrowana. W takiej sytuacji od razu otrzymujemy pełny dostęp do zarządzania spółkom i oszczędzamy bardo dużo czasu. Warto sprawdzić, czy firma oferująca sprzedaż spółek nie ma w swej ofercie czegoś, co może nas zainteresować. Ponadto zyskujemy dzięki temu bardzo dużo możliwości.

Related posts

Leave a Comment