You are here
Jak szybko załatwić formalności związane z rozwodem? rozwód 

Jak szybko załatwić formalności związane z rozwodem?

Rozwód jest dla wielu stresujący i wymagający sporo wysiłku. Dlatego warto sobie ten proces ułatwić, wybierając dobrego adwokata rozwodowego. Dzięki niemu rozwód stanie się odrobinę łatwiejszy.

Adwokat rozwodowy: jakie dokumenty powinien otrzymać?

By złożyć pozew o rozwód trzeba zadbać o to, by prawnik (Wrocław) otrzymał komplet dokumentów, którymi są:

  • odpis aktu małżeństwa,
  • odpisy aktów urodzenia małoletnich dzieci,
  • kopia PIT-11 za poprzedni rok,
  • zaświadczenie o wysokości dochodów z ostatnich sześciu miesięcy,
  • inne dokumenty, które mogą być “pomocne” podczas ustalania wysokości alimentów, np. faktury za ubrania dla dziecka,
  • dokumentacja medyczna.

Większość ww. dokumentów jest fakultatywna. Najważniejsze, by Twój (Wrocław) adwokat otrzymał odpisy aktów małżeństwa i urodzenia dzieci. Kolejny krok po zebraniu dokumentów to stworzenie i złożenie pozwu w odpowiednim sądzie.

Jakie informacje umieścić w pozwie o rozwód?

Adwokat rozwodowy, pomagając stworzyć pozew może umieścić w nim wniosek o orzeczenie o winie jednej ze stron lub nie. Dodatkowo w pozwie można wysunąć także inne żądania, np. materialne. W tym dokumencie musi znaleźć się również uzasadnienie oraz opis okoliczności, w których doszło do trwałego rozpadu pożycia małżeńskiego.

Gdzie szukać adwokata do rozwodu: prawnik Wrocław

Podczas sprawy rozwodowej pomoc prawnika (Wrocław) jest nieoceniona. Szukając specjalisty warto odwiedzić kancelarię Izabela Baran. Jej pracownicy wyjaśnią wszystko, co związane ze sprawą, pomogą na każdym etapie sprawy oraz będą reprezentować przed sądem. Dodatkowo adwokat rozwodowy pomoże uregulować kwestie związane z m.in. opieką nad dziećmi czy zmianą statusu materialnego. Dlatego przed spotkaniem warto przygotować sobie pytania, które chce się zadać oraz wraz z prawnikiem sporządzić lisstę dokumentów, które będą potrzebne. Prawnicy z tej kancelarii wspierają osoby starające się o rozwód nie tylko we Wrocławiu, ale i w okolicach. Kontaktując się z wrocławską kancelarią zapewnisz sobie rzetelność i dyskrecję reprezentującego Cię adwokata.

Related posts