You are here
finanse 

Zasiłek rodzinny w Norwegii dla Polaków

Osoby, które decydują się podjąć pracę w Norwegii, mogą liczyć na sporo różnorodnych ulg, a także świadczeń dodatkowych. Pomimo tego, że pracując tam legalnie  muszą rozliczać się z podatku. Rozliczając się z podatku  można liczyć oczywiście na zwrot podatku w Norwegii i także na dokonanie pewnych ulg. Zasiłek rodzinny w Norwegii dla Polaków jest bardzo popularny. Bardzo dużo Polaków korzysta właśnie z tego rodzaju zasiłku. Co ciekawe, system wsparcia socjalnego jest bardzo mocno rozwinięty w Norwegii i osoby mogą korzystać nie tylko z zasiłku rodzinnego, ale także z kilku innych zasiłków, które pomagają im żyć zgodnie z Norwegii. Zachęcamy serdecznie do przeczytania naszego krótkiego artykułu. 

Zasiłek rodzinny

Zasiłek rodzinny w Norwegii dla Polaków nazywany jest Barnetrygd i jest to podstawowe świadczenie dla rodziców, które udzielane jest do momentu  kiedy dziecko nie ukończyło 18 roku życia. Jest to pewnym odpowiednikiem 500 plus, które przysługuje Polakom. Zasiłek rodzinny w Norwegii dla Polaków przysługuje rodzicom, którzy mają pewny dochód, opłacają składki na ubezpieczenie społeczne w Norwegii, przydziela się go nie tylko małżeństwo, ale także osobom, które samotnie wychowują dziecko lub też żyją w związku nieformalnym, dlatego nie ma różnicy tak naprawdę, kto otrzyma zasiłek rodzinny w Norwegii dla Polaków. Co ciekawe, warto też podkreślić, że zasiłek ten jest dostępny nie tylko dla Norwegów, ale także dla właśnie Polaków, którzy będąc tam i pracując stanowią mieszkańców tego państwa, którym należą się oczywiście odpowiednie przywileje. 

Gdzie ubiegać się o zasiłek rodzinny w Norwegii? 

Osoby, które chciałyby złożyć wniosek o zasiłek rodzinny w Norwegii dla Polaków, powinny zdecydować się na pomoc sprawdzonej firmy  która od wielu lat zajmuje się rozliczeniami Polaków pracującymi w Norwegii a także obliczeniami różnorodnych składek, zwrotów podatku i wysyłaniem odpowiednich pism. Dzięki temu Korzystając z usług firmy ATS można mieć pewność  że wszystkie formalności zostaną dopełnione w świetnym stanie, a także wszystkie niedopatrzenia zostaną zniwelowane. 

Related posts