You are here
Kiedy porada prawna online się przyda? na co dzień 

Kiedy porada prawna online się przyda?

Pomoc prawnika w wielu sytuacjach jest nieoceniona. Pozwala spać spokojniej podczas rozwodu lub podczas prób rozwiązania problemów z niepłacącym kontrahentem albo po prostu zapewnia firmie obsługę prawną. Pandemia COVID-19 zmieniła wiele, m.in. spowodowała, że porada prawna online stała się popularniejsza. Kiedy warto poprosić prawnika o pomoc online?

Porada prawna online: jak wygląda?

Porada prawna online to nic innego jak rozmowa z prawnikiem na Zoomie lub Skype. Najczęściej porady online dotyczą:

  • prawa rodzinnego,
  • prawa spółek,
  • prawa karnego,
  • prawa spadkowego.

Każda porada prawna online to udzielenie przez prawnika wszystkich informacji potrzebnych do np. odpowiedniego przygotowania pozwu o rozwód. W trakcie rozmowy prawnik podpowiada także jakie dokumenty dodatkowe do danej sprawy będą potrzebne i jak się przygotować do wizyty w sądzie. Porada prawna online najczęściej trwa ok. godziny. Pomoc prawna online jest doskonałą propozycją dla tych, którzy z jakiegoś powodu nie chcą lub nie mogą spotkać się w kancelarii. Dodatkowo ta forma pomocy pozwala na większy komfort rozmowy osobom, które zmagają się z np. lękami społecznymi, a potrzebują porady prawnika.

Ile kosztuje porada prawna online?

Szukając adwokata, który udzieli pomocy prawnej, warto zwrócić uwagę na cenę konsultacji. Porada prawna online najczęściej kosztuje ok. 250 zł. Dodatkowo z pomocy prawnej online mogą korzystać osoby z całej Polski. Przed spotkaniem z prawnikiem należy pamiętać o wcześniejszym opłaceniu porady przelewem na podane na oficjalnej stronie dane.

Related posts

Leave a Comment