You are here
praca 

Zakładanie i prowadzenie spółki we Francji

Francja jest bardzo atrakcyjnym krajem europejskim, co wynika między innymi z jej wielkości, a także bardzo rozwiniętej gospodarki. Jest ona pod tym względem drugim najpotężniejszym krajem w Europie, a także jednym z liderów na świecie. Coraz chętniej polscy przedsiębiorcy pragną otworzyć własną spółkę na terenie Francji. Aby jak najlepiej poznać swoje prawa oraz możliwości, warto zaufać profesjonalnemu prawnikowi, który swoim doświadczeniem wskaże najlepsze rozwiązania.

Własne przedsiębiorstwo na terenie Francji

Francja jest bez dwóch zdań jednym z najciekawszych oraz najatrakcyjniejszych krajów w Europie, jeśli chcemy dokonać inwestycji zagranicznych. Oferuje wiele możliwości i jeszcze więcej ścieżek rozwoju. Jednym z pomysłów dla przedsiębiorców jest założenie własnej spółki na terenie Francji. W takiej sytuacji warto skierować się o wsparcie oraz poradę doświadczonego agenta handlowego (w Polsce najczęściej nazywanym przedstawicielem handlowym).

Warto jednak posiadać jakąkolwiek podstawową wiedzę, aby mieć świadomość zasad panujących w obcym kraju. We Francji można otworzyć przedsiębiorstwo zarówno jako osoba prawna, jak i fizyczna.

Najczęściej zakłada się spółki, pośród których można znaleźć:

  • SARL (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością)
  • EURL (jednoosobowa spółka z.o.o.)
  • SA (publiczna spółka kapitałowa)
  • SAS (uproszczona spółka akcyjna)
  • SAN (spółka jawna)

Ta pierwsza, czyli SARL, jest najczęściej wybieraną formą spółki we Francji.

Otwarcie i prowadzenie spółki a pomoc agenta handlowego

Jeśli dopiero zaczynamy stawiać pierwsze kroki jako przedsiębiorcy, to najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie SARL – do jej założenia potrzeba co najmniej 2 osób fizycznych albo prawnych oraz kapitału o wartości minimum 1 euro. To świetna możliwość dla początkujących przedsiębiorstw, która daje perspektywę rozwoju w przyszłości. Dodatkowo francuski system podatkowy jest bardzo korzystny dla przedsiębiorców, co zachęca ludzi do zakładania oraz rejestrowania własnych działalności.

Kompleksowe usługi prawne przy przedsiębiorstwach polsko-francuskich

Polsko-francuskie kontakty handlowe stają się coraz popularniejsze oraz coraz atrakcyjniejsze. Nie musimy zakładać własnej spółki, aby zacząć działać na rynku francuskim. Rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy i znalezienie odpowiednich, interesujących kontrahentów. Warto zaufać dobremu prawnikowi, który pomoże w założeniu spółki, prowadzeniu jej, a także w negocjacjach oraz rozwiązywaniu problemów z agent handlowy we Francji.

Related posts

Leave a Comment