Prawo farmaceutyczne w pigułce

W Polsce prawo farmaceutyczne adwokat reguluje ustawa z dnia 6 września 2001 roku. Zawarte są w niej między innymi zasady dopuszczania do sprzedaży produktów leczniczych, a także ich działanie i bezpieczeństwo przyjmowania. W ustawie tej znajdują się również warunki prowadzenia badań klinicznych, zasady wytwarzania produktów leczniczych czy też założenia sprzedaży itp.  Wytyczne dotyczące marketingu precyzyjnie określają, że nie wolno sugerować możliwości unikania porad lekarskich lub zapierać się, że przyjmowaniu leku nie towarzyszą żadne skutki uboczne. Ponadto obowiązkowe jest zawsze zawarcie regułki „Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu”, bez względu na to, czy to reklama w gazecie, czy w radiu.

Majkowycz Adwokaci

W celu wsparcia merytorycznego w prawie farmaceutycznym adwokaci należący do firmy Majkowycz Adwokaci, czyli Państwo Majkowycz udzielą niezbędnych kompetentnych informacji w tej branży. Powszechnie wiadomo, że niewiedza prawa szkodzi, dlatego w celu prawidłowej dystrybucji i wytwarzania produktów leczniczych, które mają dołączyć do obrotu, warto zapoznać się dogłębnie z wytycznymi, aby uniknąć stresujących sytuacji czy też kar finansowych nałożonych przez Państwową Inspekcję Farmaceutyczną.

Punkt apteczny

Prawo farmaceutyczne adwokaci to szeroka gałąź gospodarki, do której należą m.in. wytwórcy, importerzy i dystrybutorzy. Majkowycz Adwokaci ze względu na swoje ponad 10-letnie doświadczenie w tym temacie zajmują się również wszelkimi formalnościami dotyczącymi otwarcia punktu aptecznego, który może zostać założony tylko i wyłącznie na terenie wiejskim, gdzie nie ma jak dotąd apteki.  Prawo farmaceutyczne adwokaci dogłębnie znający ustawę skutecznie informują, że nadzorować taką placówką może tylko i wyłącznie farmaceuta z rocznym stażem lub technik farmaceutyczny z 3-letnim stażem pracy w jakiejkolwiek aptece.