You are here
ogólnie 

Jak holować samochód?

Niestety, niekiedy zdarza się tak, że Twój samochód musi zostać odholowany. Nagła kolizja lub też awaria na drodze w trasie przydarza się każdemu i nie ma się czemu po pierwsze co dziwić, a po drugie zbytnio przejmować, po prostu trzeba pogodzić się z tym faktem. W jaki sposób zatem odbywa się holowanie samochodu? Na co trzeba zwrócić uwagę? Czy każdy samochód można holować? Zapraszamy do przeczytania artykułu!

 

Holowanie samochodu

 

Co istotne, holowanie samochodu jest niekiedy koniecznością. Nie da się ukryć, że w bardzo wielu przypadkach awaria dzieje się nagle, kierowcy nie wiedzą, że wcześniej samochód był już zepsuty. Do awarii może dojść też niespodziewanie podczas przebicia opony. Masz wtedy dwa wyjścia albo zdecydować się na samodzielne holowanie samochodu i zadzwonienie do swoich przyjaciół lub bliskiej rodziny lub też zdecydować się na holowanie samochodu przez profesjonalną firmę. W tym drugim przypadku albo będziesz musisz zapłacić za usługę lub też możesz wykupić ubezpieczenie assistance, dzięki któremu nie będziesz musieć płacić za tę usługę.

 

Jak holować?

 

Pozostaje oczywiście kwestia samego procesu holowania samochodu, czyli jak holować samochód, aby go nie zepsuć co mówią przepisy? Warto zdawać sobie sprawę z tego, że holować samochód można do 30 km na godzinę, w miejscu zabudowanym oraz do 60 w miejscu poza niezabudowanym. Odległość pomiędzy samochodami musi wynosić od 4 do 6 m. Jeśli lina jest na sztywno, musi mieć ona 3 m.

 

Warto niestety zdawać sobie z tego sprawę, że jeśli masz samochód z automatyczną skrzynią biegów, holowanie samochodu jest zasadzie niemożliwe. Mówi się, że można holować taki pojazd mniej więcej do 50 km, jednak w sprzęgle nie będzie smarowania podczas jazdy i możesz uszkodzić całą skrzynię biegów. O wiele rozsądniej jest po prostu wezwać pomoc drogową, która odwiezie Twój pojazd na lawecie. Jeśli zdecydujesz się na wykupienie assistance, możesz mieć pewność, że nie zapłacisz za to lub kwota będzie mniejsza. A jeśli szukasz takiego ubezpieczenia, które pozwoli Ci nie martwić się niespodziewana awarią, zajrzyj na stronę:https://cuk.pl/porady/holowanie-samochodu-wszystko-co-musi-wiedziec-kierowca,  to z pewnością znajdziesz wiele przydatnych propozycji, które spełnią Twoje oczekiwania.

Related posts