You are here
ogólnie 

Jak znaleźć dobrego prawnika i czy to w ogóle możliwe?

Prawo jest z natury bardzo trudne, a nawet wręcz skomplikowane. Przez to człowiek, który niewiele ma z nim wspólnego w kwestiach zawodowych, nie jest w stanie odpowiedzieć sobie na pewne pytania, które tak ściśle się z nim wiążą. W takich sytuacjach zwykle każdy szuka prawnika i to najlepiej dobrego. Okazuje się jednak, że to nie takie proste. Jak wobec tego rozpocząć dane poszukiwania?

Prawnik z polecenia

Niektórzy twierdzą, że nie ma lepszego rozwiązania niż to, którym jest prawnik z polecenia. Jeżeli przykładowo dobry znajomy korzystał z usług danego specjalisty, a ten pomógł mu w konkretnej sprawie, może polecić go i jednocześnie wspomnieć, jaki jest w swojej pracy oraz czy zna się na tym, co robi. Pytając tu i ówdzie w sieci i poza internetem, można dowiedzieć się o takim prawniku czegoś więcej. Poznać jego umiejętności od strony klienta, potrzebującego pomocy.

Samodzielny wybór

Czasem jest tak, że nikt ze znajomych, ani też z rodziny nie jest w stanie pomóc. Wówczas pozostają samodzielne poszukiwania. Na co w takich okolicznościach zwrócić uwagę? Przede wszystkim na:

  • Lata pracy w zawodzie – warto zorientować się od ilu lat pracuje jako prawnik. Im dłużej, tym bardziej powinien wydawać się doświadczony. Jeżeli długo działa na rynku i prowadzi działalność w zakresie prawa, to można również domyślać się, że ma wielu klientów, skoro jest w stanie na tym rynku się utrzymać.
  • Zakres świadczonych usług – trzeba sprawdzić, z jakich dziedzin prawa prawnik ten jest w stanie nieść pomoc. Jeden oferuje szeroki zakres usług, drugi nieco zawężony.
  • Opinie byłych klientów – prawnik sam nie może się reklamować, ale nie zabroni innym wypowiadania się na jego temat. Dzięki opiniom można łatwiej przeprowadzić selekcję i spośród wszystkich wybrać tego najlepszego.

Dobry prawnik pomoże w każdej sprawie. Tylko takiego trzeba najpierw odnaleźć. Poszukiwania warto rozpocząć od znajomych i internetu. Dobry specjalista od prawa to ten z wieloletnim doświadczeniem i pozytywnymi opiniami klientów.

Skontaktuj się z dobrym prawnikiem http://www.adwokat24szczecin.pl/kontakt-z-nasza-kancelaria-adwokacka.html

Related posts

Leave a Comment