You are here
rozwód 

Kancelaria Prawna we Wrocławiu – rozwód z adwokatem czy bez?

Zawierając związek małżeński praktycznie nie zakładamy, że przyjdzie nam się rozwodzić. Czasami zdarza się, że próby ratowania związku nie skutkują i podejmujemy decyzję o rozstaniu. Pierwsze pytanie jakie nasuwa się w momencie podjęcia decyzji o rozwodzie zwykle brzmi: czy zawsze trzeba wynająć adwokata w sprawie o rozwód? We Wrocławiu, jak i innych większych miastach w Polsce jest spory wybór Kancelarii Prawnych, z którymi rozmowa może pomóc podjąć właściwą dla swojego położenia decyzję. Polskie prawo nie zmusza nikogo do korzystania z usług adwokata przy rozwodzie.

Jakie korzyści wynikają z pomocy adwokata podczas rozwodu?

Rozwód to nie sprzedaż mieszkania, samochodu. Wywraca do góry nogami cały dotychczasowy porządek każdej z stron procesu rozwodowego. Dotyka również dzieci, relacji towarzyskich, więzi rodzinnych. Dlatego ważne jest, aby możliwie jak najlepiej zadbać o swoje interesy. Nie ma co się oszukiwać, często rozprawa rozwodowa przypomina pole bitwy. Nerwy, upokorzenia, wybuchy wściekłości, napady rozgoryczenia, to wszystko to codzienność na sali sądowej. To nie są warunki pomagające trzeźwo myśleć. Nie chodzi tu bynajmniej o postawienie na swoim, a o praktyczne, elementarne wręcz kwestie decydujące o twoim dalszym losie. Musisz zabezpieczyć siebie na przyszłość. Ustalić prawo do widzenia z dziećmi, opieki nad nimi, wysokość alimentów dla małżonka, dla dzieci, czy też rozstrzygnąć sprawy z wiązane z mieszkaniem, podziałem majątku. Kluczowe jest zapoznanie się adwokata z orzeczeniami Sądu Okręgowego we Wrocławiu, w rozwodach podobnych do twojego. To pomoże sformułować odpowiednią linię obrony.
 
Prowadząc samodzielnie sprawę, ciężko jest stosować się do panujących zasad podczas rozprawy. To, że występujesz bez adwokata, nie znaczy, że nie obowiązują cię wymogi formalne określone konkretnymi przepisami. Urzędnicy sądowi muszą być bezstronni. Nie możesz liczyć na pomoc z ich strony. Twoje błędy, roztargnienie, zdenerwowanie mogą mieć dla ciebie naprawdę przykre konsekwencje. Jeśli świetnie rozumiesz język urzędowy, jesteś dobrze zorganizowany, umiesz bronić swoich racji w sytuacjach stresowych, jesteś odporny na prowokacje, którymi mogą uraczyć cię współmałżonek lub jego adwokat, możesz próbować stawić czoło rozwodowi samodzielnie.

Related posts

Leave a Comment