You are here
finanse 

Co zrobić, by otrzymać odszkodowanie za wakacje niezgodne z ofertą biura podróży?

Miał być raj na ziemi, wanna z jacuzzi, owoce morza, śniadanie do łóżka i basen do dyspozycji klientów. Okazało się jednak, że nastąpiła nagła awaria – jacuzzi nie działa, zamiast owoców morza mamy przejrzałe banany, w łóżku zamiast śniadania włosy poprzednich klientów, a basen chwilowo nieczynny. Jeśli jesteś oazą spokoju, powiesz po prostu „zdarza się”, lecz tak naprawdę możesz ubiegać się o odszkodowanie za wakacje, które miały być jak z bajki, a okazały się prawdziwym koszmarem. Jak to zrobić?

W jakich przypadkach możemy ubiegać się o odszkodowanie za wakacje?

Masz 30 dni od zakończenia pobytu na złożenie reklamacji w biurze podróży. Niestety, panie z biura nie będą już tak miłe, jak przy podpisywaniu umowy i możesz spotkać się ze stwierdzeniem, że masz zwyczajnie zbyt duże wymagania. Pamiętaj więc o dwóch rzeczach. Po pierwsze, zachowaj umowę, która jest podstawą do ubiegania się o odszkodowanie za wakacje niezgodne z ofertą przedstawioną przez biuro podróży. Po drugie – uwiecznij na zdjęciach stan odbiegający od tego oferowanego przez biuro. W dzisiejszych czasach każdy z nas ma przy sobie aparat, dlatego nie powinno to być problemem. Dokumentacja fotograficzna będzie jednoznacznym dowodem na niezgodność zastanych warunków z ofertą i w większości przypadków to wystarcza, by paniom w biurze podróży zabrakło argumentów. Najlepiej jednak zgłosić problem natychmiast, nie czekając do zakończenia wakacji. Jeśli warunki są zatrważające, wcale nie musisz tam zostawać. Pamiętaj jednak, by zdobyć wszelkie dowody, które ułatwią ci otrzymanie odszkodowania. Reklamację najlepiej złożyć na piśmie, wtedy biuro podróży nie będzie mogło zaprzeczyć, że jej nie otrzymało. Nawet jeśli przedstawiciele biura twierdzą, że przyjęli reklamację ustną, zawsze zabezpieczaj się dokumentem na piśmie.

Co zrobić, jeśli biuro podróży nie uzna słuszności wniosku o odszkodowanie za wakacje?

W ciągu 30 dni od złożenia reklamacji, biuro podróży musi ustosunkować się do naszego wniosku. Jeśli tego nie zrobi, oznacza to, że uznało zasadność reklamacji. Jednak w wielu przypadkach biura podróży nie uznają reklamacji, gdyż jest to dla nich zwyczajna strata. W takim przypadku biuro jest zobowiązane do wyczerpującego uzasadnienia swojego stanowiska. Jeśli nie zadowala nas to uzasadnienie, możemy skierować sprawę na drogę sądową lub rozpocząć współpracę z firmą zewnętrzną, która zajmuje się dochodzeniem odszkodowań od biur podróży oraz linii lotniczych.

Dochodzenie odszkodowania przez firmę prawniczą

Nieuczciwe biura podróży, które nie dbają o komfort swoich klientów, zostały wzięte pod lupę przez takie firmy jak DelFly, która za pośrednictwem strony www.do600euro.pl zajmuje się pomocą osobom starającym się o odszkodowanie od biur podróży. W DelFly pracują doświadczeni prawnicy, którzy pobierają jedynie prowizję od wygranych spraw. Warto więc skorzystać z pomocy specjalistów, jeśli spotkaliśmy się z odmową uznania reklamacji przez biuro podróży. Z pomocą DelFly możemy odzyskać nawet 100% zapłaconej ceny, nic nie inwestując we współpracę.

Related posts

Leave a Comment