You are here
na co dzień ogólnie 

Jak wybrać kancelarię prawną?

W XXI wieku coraz więcej osób korzysta z usług radcy prawnego lub adwokata. Rozwód, separacja, alimenty, dziedziczenie testamentowe, dochodzenia należności i występowanie do urzędów to tylko kilka spraw, którymi zajmuje się każda kancelaria prawna. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze kancelarii?

Lokalny prawnik czy dobry adwokat?

O naszym wyborze kancelarii adwokackiej najczęściej decyduje jej lokalizacja. Mieszkając w małym mieście, często mamy możliwość skorzystania z usług jednej kancelarii. Jeśli jej sprawy kończą się pozytywnie i cieszy się ona dobrą opinią, warto wypróbować świadczone przez nią usługi prawne. Jeśli jednak mieszkańcy odradzają nam wizytę u lokalnego prawnika, lepiej udać się do pobliskiego większego miasta, gdzie znajduje się bardziej renomowana kancelaria prawna. Zabrze jest na przykład miastem, w którym mieści się Kancelaria Cognitor oferująca swoje usługi mieszkańcom całej Polski. Warto więc szukać, czytać opinie i nie kierować się jedynie lokalizacją.

Kancelaria adwokacka – oferta

Jeśli szukamy porady z zakresu prawa karnego, powinniśmy przejrzeć oferty kilku prawników, by przekonać się, czy świadczą tego rodzaju usługi. Każdy dobry adwokat powinien mieć stronę internetową, na której zamieszcza swoją aktualną ofertę oraz pisze kilka słów o sobie i swoim doświadczeniu. W ten sposób potencjalny klient może zapoznać się z działalnością, jaką prowadzi prawnik, nie musząc tracić czasu na wizyty w tych kancelariach, w których i tak nikt nie udzieli mu porady. Na stronach internetowych kancelarii prawnych znajdziemy również formularz kontaktowy i numer telefonu, dzięki czemu możemy umówić się na spotkanie i dopytać o szczegóły.

Dobry adwokat – cennik

Oprócz lokalizacji bardzo często kierujemy się również ceną usługi. W niektórych miastach można znaleźć punkty z bezpłatną pomocą prawną. Wiadomo jednak, że płacąc za usługę, możemy liczyć na większe zaangażowanie w naszą sprawę. Nie wszyscy prawnicy w punktach bezpłatnej pomocy prawnej mają również uprawnienia do pomocy w konkretnych przypadkach, więc najczęściej udzielają jedynie porad. Dobra kancelaria adwokacka, w której pracują doświadczeni prawnicy, często sporo kosztuje, jednak jeśli nasza sprawa jest naprawdę skomplikowana, warto zainwestować w profesjonalną pomoc prawną, która zagwarantuje jej pozytywne zakończenie.

Related posts

Leave a Comment