You are here
ubezpieczenie finanse 

Ubezpieczenie samochodu – dlaczego warto?

Kupno samochodu to nie koniec formalności. Ważne jest jeszcze opłacenie składek na ubezpieczenie. Od wypadków i nie tylko. Przeczytaj, jakie są rodzaje i czy warto.

Samochód trzeba ubezpieczyć – rodzaje

Istnieje kilka rodzajów ubezpieczeń. Między innymi są to AC, OC, NNW. Każde oznacza co innego i warto znać te informacje przed podpisaniem umowy. Gdy ich nie znasz, to nie wiesz, za co płacisz. Wiedza ma wiele zalet. Dzięki temu zaoszczędzisz.

Co oznaczają skróty?

AC– autocasco jest potrzebne, gdy kierowca zniszczy swój samochód w wypadku i nie tylko. Chroni także przed kradzieżą oraz zdarzeniami, które mogą się zdarzyć i nie będą winą właściciela samochodu. Na przykład silny wiatr, deszcze i burze, a samochód stoi zaparkowany na powietrzu bez żadnego zabezpieczenia. Porównaj ceny i nie tylko tego typu usług, a najlepiej kup pakiet ubezpieczeniowy, które są korzystne dla twojego portfela. Jest to dobrowolna składka, ale lepiej ją mieć w razie większych szkód. Ich naprawa może być droga.

OC – są to wypadki komunikacyjne. Skrót oznacza odpowiedzialność cywilną. Sprawcą może być kierowca, czyli właściciel, który zdecydował się na pakiet ubezpieczeniowy dla swojego samochodu. Musi to zrobić w dniu, w którym pójdzie zarejestrować nowe auto.

NNW – oznacza ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, w których uczestniczy właściciel auta i jego pasażerowie. Dzięki NNW ochronisz siebie i swoją rodzinę lub osoby jadące z tobą w towarzystwie. Nie zawsze jednak jest to zawarte w umowie. Dlatego trzeba negocjować korzystne warunki.

Zalety kupna polisy

Dzięki wykupieniu OC, AC, NNW będziesz mieć pewność, że jesteś chroniony podczas jazdy. Ubezpieczenie pokryje ewentualne szkody, które wyrządzisz ty innym lub inni tobie. Jazda samochodem na dłuższe wycieczki nie będzie stresująca dla ciebie i i innych osób, które będą podróżować z tobą. Na przykład żona, dziecko, znajomi. Wszystko to umożliwi pakiet ubezpieczeniowy w atrakcyjnej cenie, która zachęca do zakupu większość kierowców. Warto porównać ceny i wybrać dla siebie i swojej firmy najlepszą opcję.

Cena samochodu ma znaczenie

Gdy kupisz drogie auto, to pomyśl od razu o jego ubezpieczeniu. Poniesiesz większe straty, gdy go rozbijesz podczas jazdy. Ktoś może także potrącić cię i uszkodzić nowe auto z prosto z salonu. Używany samochód także jest cenny i warto o niego dbać. Nie jest to tani pojazd i warto o niego zadbać.

Jak widać, warto ubezpieczyć samochód prywatny oraz pojazdy służbowe. Inaczej zapłacisz za wszystkie szkody, jakie spowodujesz. Na drogach można uważać, ale to nie wystarczy. W ruchu uczestniczy także wielu innych kierowców, którzy często jada pijani, rozmawiają przez telefon i ogólnie nie są skupieni na tym, żeby poprawnie jechać.

Related posts

Leave a Comment