You are here
ogólnie 

Przygotowywanie i negocjacja umów – pomoc radcy prawnego

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie jest takie proste, szczególnie w kwestii prawa. Nie wszyscy przedsiębiorcy znają się na prawie, a już na pewno nie do tego stopnia, by mogli samodzielnie przygotować umowę i jeszcze odpowiednio zaprezentować ją kontrahentowi czy klientowi. W takich sytuacjach warto zasięgnąć rady dobrego prawnika.

Przygotowywanie umowy przez prawnika

Dobry prawnik bez problemu przygotuje dla swojego klienta umowę. W razie potrzeby wykona umowę ramową i o współpracy, umowę zlecenie, o dzieło, agencyjną, i zachowaniu poufności, a także umowę najmu, dzierżawy i użyczenia. Ponadto sporządzi umowę sprzedaży oraz dostawy.

Przedsiębiorca musi wiedzieć, że przygotowywanie takich umów jest procesem obejmującym nie tylko opracowanie samego tekstu, ale również przedstawienie jej warunków kontrahentowi i to w odpowiedni sposób.

Prawnik przedstawi warunki umowy kontrahentowi

Przedsiębiorca, wybierając się na spotkanie z kontrahentem, powinien zabrać ze sobą dobrego prawnika. Ten we właściwy sposób zaprezentuje mu poszczególne warunki umowy. Co więcej, na chwilę przed ostatecznym przygotowaniem umowy rozpocznie negocjacje z kontrahentem, oczywiście zmierzające do uzyskania jak największych korzyści przez klienta. Prawnik pomoże przedsiębiorcy również i w tej ważnej dla niego sprawie.

Stała współpraca to mniejsze koszty

Jednorazowe przygotowanie umowy i pomoc prawnika w negocjacjach z kontrahentem mogą sporo kosztować przedsiębiorcę. Jednak jeżeli ten zdecyduje się na stałą współpracę z wybraną kancelarią, będzie dokonywał systematycznej opłaty za poszczególne usługi, przy czym te będą wyceniane na specjalnych warunkach. Wobec tego każdy przedsiębiorca, który poważnie myśli o swoim przedsiębiorstwie, powinien mieć na uwadze rozpoczęcie współpracy z danym specjalistą.

Przygotowywanie i negocjowanie umów z kontrahentami swojego klienta, dla prawników jest codziennością. Znają się na tym i wiedzą jak postępować w różnych sytuacjach. Bez problemu mogą nieść pomoc swoim klientom.

Related posts

Leave a Comment