You are here
finanse 

Przelew z Anglii do Polski — wypróbuj ofertę EasySend!

Przelew z Anglii do Polski po Brexicie — jak wygląda?

To, że nastąpi Brexit, nie było zaskoczeniem dla firmy EasySend, ponieważ byli przygotowani na to już od kilku miesięcy. W swoje działania włożyli masę pracy i serca, aby nie zaskoczyć klientów ograniczeniami w realizacji przelewów, czy tym bardziej podwyżkami opłat — wszystko zostało po staremu. Cały czas otrzymujesz gwarancję darmowych przelewów z Polski do Anglii w wariancie FAST — transakcja realizowana w ciągu 1 dnia roboczego. Przelew z Anglii do Polski możesz także wykonać w wersji SuperFast z realizacją nawet w 10 minut, ale tylko w dni robocze między 8 a 18 czasu polskiego, a opłata wynosi jedynie 15 złotych.

Jak cofnąć przelew pieniędzy w banku?

Może zdarzyć się tak, że wprowadzisz zły numer konta podczas wykonywania przelewu. Sprawa jest prosta w momencie, w którym taki numer nie istnieje. Pojawi się wtedy komunikat, że numer nie został przypisany do żadnego istniejącego konta. Jeśli natomiast błędny numer wpisany przez Ciebie należy do kogoś, to jak najszybciej musisz skontaktować się ze swoim bankiem. Zatrzymanie transferu być może będzie możliwe, ale szanse są naprawdę niewielkie. Najlepiej byłoby udać się natychmiast do oddziału lub zadzwonić na infolinię swojego banku.

Jakie są rodzaje przelewów zagranicznych?

Obecnie występują dwa główne rodzaje przelewów zagranicznych: SWIFT oraz SEPA. Ten pierwszy (Stowarzyszenie na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej) jest systemem, który normalizuje komunikację między bankami na całym świecie. Pozwala na wymienianie się informacjami o zleconej operacji pomiędzy instytucjami finansowymi w każdym zakątku świata. Dzięki temu systemowi jesteś w stanie wykonać przelew międzynarodowy w różnych walutach, także tych, które nie obowiązują w strefie euro. Z reguły realizacja przelewu SWIFT trwa od 2 do 5 dni roboczych. Przelewy SEPA (Jednolita Strefa Płatności w Euro) są inicjatywa Unii Europejskiej mającej na celu znormalizowanie przepływów środków między różnymi krajami członkowskimi.

Related posts