You are here
na co dzień palestra 

Na kłopoty – adwokat

Wiele osób, które mają problemy, często próbuje poradzić sobie z nimi samodzielnie. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że nie chcą nikogo w nie wtajemniczać, ale również dlatego, że nie zdają sobie sprawy z tego, że może im pomóc adwokat.

Jak można się spodziewać, bardzo często tylko on może sprawić, że problemy klienta uda się rozwiązać. W czym zatem mogą nam pomóc adwokaci, którzy swoje usługi prowadzą w mieście Bydgoszcz oraz pozostałych większych i mniejszych miastach Polski? Z jakimi sprawami może zwrócić się do nich szary obywatel? Okazuje się, że wachlarz usług tego segmentu zawodowego jest naprawdę szeroki. Adwokat, to człowiek, który może reprezentować nas w każdej sprawie w sądzie (w przeciwieństwie do radcy prawnego). Sprawy, w których nam pomoże, to:

  • sprawy z kodeksu karnego, w tym również sprawy związane z narkotykami czy komunikacyjne, które powiązane są z przestępstwami skarbowymi. Z tego typu postępowaniem osoba oskarżona z pewnością nie poradzi sobie samodzielnie,
  • sprawy związane z postępowaniem administracyjnym – są to najczęściej procesy związane z cudzoziemcami, nieruchomościami, czy koncesją,
  • sprawy gospodarcze, które obejmują najczęściej różnego rodzaju odszkodowania. Do adwokata mogą się zwrócić również w postępowaniu prawa rodzinnego lub cywilnego.

 

Jak więc widać, adwokat Bydgoszcz, ze Szczecina, w zasadzie z każdego innego miasta, to człowiek, który pomoże nam praktycznie w każdej sytuacji. Kiedy nie jesteśmy pewni, czy damy radę samodzielnie wygrać daną sprawę, warto udać się do adwokata, który pomoże nam w każdej kwestii. Jeśli jednak wiemy, że jesteśmy w stanie osiągnąć sukces samodzielnie, możemy zrezygnować z porady.

Related posts

Leave a Comment