You are here
palestra 

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając adwokata?

W życiu może się zdarzyć, że sytuacja natury prawnej wymusi konieczność zatrudnienia adwokata. Wybór rzetelnego i doświadczonego adwokata jest kluczowy, aby sprawa prawna została wyjaśniona z zabezpieczeniem interesu danej strony. W tym artykule wskażemy aspekty, jakimi należy się kierować przy wyborze adwokata. 

Poczta pantoflowa

Zazwyczaj dobry adwokat zawsze jest polecany przez zadowolonych klientów. Rekomendacje osób są lepszą oznaką niż własna ocena wykazu usług czy cennika na stronie internetowej. Oprócz opinii znajomych, opinie na temat danego adwokata można z łatwością znaleźć w internecie na przykład w serwisie Google. Pozytywne recenzje na dedykowanych forach prawniczych jednak nie mogą być ostateczną wyrocznią. Trzeba do komentarzy z internetu zawsze mieć dystans. Tym bardziej że wiele osób potrafi wykupić usługę marketingu tzw. szeptanego. Opinie rodziny czy przyjaciół mogą być godne zaufania, przykładowo potwierdzając, że adwokaci z Wrocławia są profesjonalistami. Przede wszystkim, zanim podejmiemy decyzję na temat opinii, należy przeanalizować czy dany adwokat pomoże nam w sprawie. Inny adwokat zajmuje się sprawami rozwodowymi a inny prawem spadkowym czy prawem karnym. 

Obsługa klienta

Zanim podejmiemy decyzję o podjęciu współpracy, warto się umówić na pierwsze spotkanie tzw. weryfikacyjne. Podczas pierwszego spotkania z pewnością rozpoznamy, czy adwokat przykłada uwagę do obsługi klienta i sprawia wrażenie, że jego sprawa jest niezwykle ważna. Właśnie między innymi, takim zachowaniem cechują się najlepsi adwokaci. Wrocław jest miastem, w którym znajdziemy wielu renomowanych adwokatów. Tak naprawdę adwokat nie ma być naszym przyjacielem, więc nie musimy z nim się przyjaźnić, lecz dobrze, jeśli współpraca opiera się na życzliwości i wzajemnym szacunki. Trzymając się takich wartości, sprawimy, że współpraca z adwokatem będzie nie tylko komfortowa, ale też owocna. Jeśli podczas pierwszej wizyty adwokat będzie nas traktował z lekceważeniem bez odpowiedniego zainteresowania, wtedy trzeba mu podziękować.

Doświadczenie adwokata

Wiele osób zapewne myśli, że dobry adwokat musi mieć wiele lat doświadczenia oraz musi być wiekowy. Jest w tym wiele racji, lecz nie do końca tak jest. Obecnie większość firm zatrudnia młodych aplikantów, którzy mają kontakt z dużymi sprawami. To właśnie młode osoby bardziej się przykładają i angażują niż czasami znudzeni pracą doświadczony adwokat. Dlatego warto wziąć pod uwagę ten aspekt. Bardzo często najlepsi adwokaci (Wrocław) to osoby, które są świeżo po studiach i bazują na aktualnej wiedzy.

Related posts