You are here
palestra 

Kancelarii i adwokatów w Szczecinie nie brakuje. Którego z nich wybrać?

W dużym mieście znalezienie specjalisty w danej dziedzinie nie jest proste. Mając do wyboru kilkanaście kancelarii prawnych w Szczecinie, wybór tej właściwej może być trudny. Dziś podpowiemy, jak w trzech krokach wybrać dobrego adwokata w Szczecinie, który skutecznie poprowadzi nasze sprawy przed sądem?

Krok 1: Sprawdź specjalizację twojego adwokata w Szczecinie

Prawnicy z różnych miast, również adwokaci w Szczecinie specjalizują się w określonych obszarach prawa. Każdy z adwokatów zajmuje się standardowymi sprawami oraz tymi, w których mają wiedzę i praktykę ekspercką. Dobrym adwokatem w Szczecinie będzie ten, który ma potwierdzoną praktykę w prowadzeniu spraw, podobnych, do twojej.

Krok 2: Komunikacja – sprawdź, jak wam się rozmawia?

Nim podejmiesz decyzję, komu zlecić twoją sprawę, porozmawiaj z adwokatem. Zaufaj swojej intuicji. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie ryzykuj. Unikaj adwokata, którego nie możesz zrozumieć. Język prawa jest bardzo skomplikowany. Jeśli adwokat ma trudności z wytłumaczeniem ci istoty sprawy w zrozumiały sposób – unikaj go.

Krok 3: Opinie – podpytaj znajomych, którego adwokata w Szczecinie polecają?

Równie ważna, jak praktyka i umiejętność rozmowy jest opinia o adwokacie. Dobry adwokat ze Szczecina będzie mógł przedstawić nam kontakty do osób, które poświadczą jego doświadczenie. Wywiad można zacząć od znajomych, jednak trzeba mieć na uwadze fakt, iż opinie należy odbierać przez pryzmat naszej sprawy. Adwokat ze świetną opinią w sprawie odszkodowań, nie koniecznie może być specjalistą z praktyką np. w prawie rodzinnym.

Related posts

Leave a Comment