You are here
na co dzień 

Dokumenty z mocą prawną, czyli kiedy powinniśmy skorzystać z usług notariusza w Czeladzi?

Istnieje cały katalog dokumentów, które muszą być sporządzone u notariusza, żeby mogły mieć moc prawną. W innej sytuacji nawet jeśli dokument posiada podpisy stron, których on dotyczy, to nie będzie uznawany przez sąd czy różnego rodzaju urzędy. Dlatego jeśli mamy pewne wątpliwości, nie wiemy, czy wizyta w Kancelarii jest konieczna, to warto skontaktować się z notariuszem, aby zdobyć odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Kancelaria notarialna w Czeladzi – obszar działalności i godziny urzędowania

Akty notarialne, jak również akty poświadczające dziedziczenie należą do grupy dokumentów, które mogą zostać sporządzone jedynie przez notariusza. Osoby mieszkające na terenie województwa śląskiego mogą skorzystać z Kancelarii prowadzonej przez Annę Muzyk, której siedziba mieści się w Dąbrowie Górniczej. Usługi prowadzone są jednak na o wiele większym obszarze, bowiem możemy przybyć do notariusza z Czeladzi, Sosnowca, Będzina oraz innych okolicznych miejscowości. Na stronie internetowej Kancelarii możemy sprawdzić w jakich godzinach Kancelaria jest czynna, przy czym istnieje również możliwość umówienia się na sporządzenie aktu notarialnego w innych godzinach niż te wyznaczone. Trzeba tylko wcześniej skontaktować się z notariuszem i uzgodnić szczegóły. Wszelkie informacje mailowe, telefoniczne, jak i w siedzibie Kancelarii odnośnie aktów notarialnych udzielane są bezpłatnie.

Zakres usług notariusza z Czeladzi

Poza wspomnianymi już poświadczeniami dziedziczenia, do czynności wykonywanych przez notariusza zaliczamy także:

– spisywanie protokołów, 

– sporządzanie protestów czeków oraz weksli, 

– sporządzanie odpisów i wypisów,

– przyjmowanie na przechowanie dokumentów oraz pieniędzy. 

Do Kancelarii notarialnej z Czeladzi możemy udać się również w celu sporządzenia testamentu, dzięki czemu zyska on moc prawną i urzędową. Przy samodzielnym spisywaniu testamentu mogą pojawić się błędy wynikające z nieznajomości prawa, przez co spadkobiercy mogą mieć w przyszłości problemy, jakich w łatwy sposób można uniknąć… Jesteś zainteresowany usługami notarialnymi? Skontaktuj się z nami, uzyskaj odpowiedzi na wszystkie pytania i w przypadku chęci sporządzenia aktu notarialnego, umów się na spotkanie z notariuszem.

Related posts